Comenius: Šesté projektové setkání v Táboře

Comenius: Šesté projektové setkání v Táboře

Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor:

Projekt Energy Units Cultures, který dal dohromady již před dvěma roky sedm středních škol ze sedmi evropských zemí, pokračoval v týdnu od 7. do 11. dubna šestým setkáním, jehož organizátorem se stala podle předem stanoveného harmonogramu SPŠ Tábor. Na studenty a jejich pedagogy ze Slovenska (Technická akadémia Spišská Nová Ves) , Slovinska (Šolski Center Škofja Loka), Polska (Zespól Szkól i Placówek Ksztalcenia Zawodowego w Bielawie), Německa (Europa-Berufschule Weiden), Chorvatska (Sredna škola Oroslavje), Turecka (Danca Ülkün Yalcin Anadolu Lisesi) a samozřejmě i z České republiky (SPŠ Tábor) čekal bohatý program, plný zážitků a poznávání.

Úvodní projektový den byl věnován příjezdu a první společné večeři, na níž se sešlo všech 67 účastníků. Z nich se většina již dobře znala z předchozích setkání, takže seznamování bylo kratší, ale o to vřelejší. Únava z cesty se rychle projevila, takže se nikdo ze zahraničních účastníků nebránil brzkému odchodu na hotel a domov mládeže. Následující den byl totiž plný rúznorodých aktivit.

Úterý nejprve patřilo prohlídce hostitelské školy a multikulturnímu programu v kinosále táborské průmyslovky, během něhož každý z partnerů představil svou zemi, školu, kulturu a další zajímavosti. Po obědě bylo nachystáno přijetí u starosty Města Tábor, Ing. Jiřího Fišera. Stylové prostředí gotického sálu staré táborské radnice zanechalo na všech hluboký dojem. Ve zbylém čase začali studenti společně zpracovávat zadané téma, věnované vyhodnocení možných úspor elektrické energie při osvětlení školní budovy.

Ve středu dopoledne pokračovaly práce na společném úkolu, zato odpoledne bylo ryze poznávací. Na programu totiž byla návštěva zámku v Hluboké nad Vltavou, odkud se všichni přesunuli na exkurzi do jaderné elektrárny Temelín. Tím ovšem den zdaleka nekončil. Na večer byl připraven středověký program v Housově mlýně, tradiční baště táborského sdružení Argo, jehož členové nachystali jedinečnou podívanou a poznávací výlet do doby rytířských bitev a kejklířů.

Čvrteční program zahájila prezentace výsledků samostatné práce studentů a pak následovala téměř celodenní návštěva hlavního města České republiky. V Praze byla zajištěna prohlídka všech významných památek za profesionálního průvodcovství v angličtině, která je pro celý projekt oficiálním jazykem. Po pozdním večerním návratu už zbylo jen trochu času na vstřebání zážitků a příprav na páteční odjezd do partnerských zemí.

(gam)
(foto: Jiří Dvořák / Marcel Gause / Martin Kraus)

facebook SPŠ Tábor


 

Krátké zprávy

Pondělí, 12. listopad 2018
Kdo jste z Písku a okolí a chcete o nás vědět víc, zajděte dnes na píseckou burzu středních škol
Úterý, 06. listopad 2018
Předáváme informace o studiu u nás na dvou místech: na burzách středních škol v Pelhřimově a ve Strakonicích
Středa, 31. říjen 2018
S malým odkladem 3 dnů slavíme Den republiky na naší škole netradičním kulturně -sportovně-naučně-zábavným interaktivním programem :-)
Pondělí, 29. říjen 2018
Užijte si dvoudenní podzimní prázdniny 29.-30.10.2018
Neděle, 28. říjen 2018
Erasmus+ letos potřetí. Dnes odlétá 14členná skupina (lyceisté, strojaři, stavaři, truhláři) na dvoutýdenní stáž ve firmách ve Valencii
Neděle, 28. říjen 2018
Státní svátek - republika slaví 100. narozeniny! Tak hodně štěstí a zdraví do další 100!
Pátek, 26. říjen 2018
Dnes končí odborná stáž, výuka CNC modulu v angličtině, ve Spišské Nové Vsi. Naši 3 strojaři získají certifikáty a zítra se vracejí domů
Pátek, 26. říjen 2018
Slovinské střídání: 4 studenti svoji stáž ve firmách na Táborsku končí a jedou domů, 3 noví během víkendu přijedou a v pondělí stáž zahajují
Středa, 24. říjen 2018
Anglického divadelního představení se zúčastní dvě skupiny našich žáků, první jedou dnes do Prahy, druzí zítra do Českých Budějovic
Pátek, 19. říjen 2018
Výběr chlapců - fotbalistů jede na kvalifikaci do Plzně.
Čtvrtek, 18. říjen 2018
Kdo uteče - vyhraje! Naše děvčata utekla všem v krajském závodu v přespolním běhu a dnes běží republikové finále v Hr.Králové. Držíme palce!
Středa, 17. říjen 2018
Největší místní náborová akce: prezentace středních škol v hotelu Palcát. Zájemci o studium u nás, zajděte si pro informace!
Úterý, 16. říjen 2018
Exkurze na Čapkovu Strž a do Památníku Vojna u Příbrami se dnes zúčastní 3La, b, pozítří 3P a 3Sb.
Pondělí, 15. říjen 2018
Něco o čerpadlech se dozvědí žáci 4Sa přímo od odborníků z firmy Wilo.
Neděle, 14. říjen 2018
Další studenti jedou do Spišské Nové Vsi, tentokrát 3 strojaři, kteří se zúčastní 14-denní mezinárodní výuky modulu CNC v angličtině
Pátek, 12. říjen 2018
Do výuky praxe ve 3Sa dnes přijdou odborníci z firmy REMS
Pátek, 12. říjen 2018
První ročníky se dnes učí ve škole jen 2 hodiny, poté je čeká divadelní představení v táborském Divadlo Oskara Nedbala
Čtvrtek, 11. říjen 2018
Kdo z Třeboňska má chuť jít studovat střední školu do Tábora, najde dnes informace o naší škole na Burze SŠ v Třeboni
Čtvrtek, 11. říjen 2018
Naši fotbalisté bojují na přeboru středních škol v Jindřichově Hradci
Středa, 10. říjen 2018
Pozor - ve škole je klokan! Tedy - Přírodovědný klokan, mezinárodní soutěž pro zvídavé žáky