VŠTE zakládá Centrum technických studií při SPŠ Tábor

VŠTE zakládá Centrum technických studií při SPŠ Tábor

Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor:

Tábor se stal prvním místem, v němž českobudějovická Vysoká škola technická a ekonomická (VŠTE) dnes otevřela Centrum technických studií. Výuka v něm začne v září a zaměří se na bakalářský studijní obor Strojírenství se specializací Progresivní materiály v automobilovém průmyslu. K dispozici v něm bude postupně až 100 míst v ročníku. Zpočátku zde bude působit více než 10 stálých pracovníků. Přijímací řízení začalo 14. února a potrvá do 11. března.

„Jsme regionální, profesně orientovanou vysokou školou a Tábor s průmyslovou aglomerací, zahrnující i Sezimovo Ústí a Planou nad Lužnicí, a pozoruhodnou strojírenskou tradicí, se pro nás stal přirozenou volbou číslo jedna. O uplatnění zdejších absolventů nepochybujeme,“ uvedl Marek Vochozka, rektor VŠTE.

Centrum vzniklo v areálu Střední průmyslové školy strojní a stavební v Táboře, který nabídl mnohem lepší, a bezbariérové, zázemí, než například ve městě volná budova Jihočeské univerzity.

„Průmyslovka má moderně vybavené laboratoře, jsou zde k dispozici školní dílny s veškerými stroji, včetně těch obráběcích. Nemusíme je tak budovat. Bez nich se ani vysokoškolská výuka strojírenství neobejde,“ popisuje Daniel Kučerka, vedoucí Katedry strojírenství VŠTE jedno z kritérií, úzce spojené se specializací Progresivní materiály v automobilovém průmyslu. Pro ni se VŠTE rozhodla v souvislosti s řadou úspěšných jihočeských firem, patřících právě mezi významné dodavatele odvětví.

Další plnohodnotné zázemí pro své táborské studenty ale už bude muset VŠTE postupně vybudovat. Půjde například o výpočetní centrum, knihovnu, stravování, ubytovací a společenské prostory a tělocvičnu s celodenním provozem. Tyto náklady by se měly pohybovat kolem pěti milionů korun.

Podle Pavla Kaczora, ředitele Úřadu práce v Táboře, je VŠTE jedinou školou, která před svým působením ve městě konzultovala své záměry a představy s úřadem práce. „To je pro mne příslibem, že příprava absolventů bude vycházet právě z potřeb regionálního trhu práce a zdejších firem,“ poznamenal ředitel.

„Vstup do Tábora chápeme jako dlouhodobou investici. A také příležitost, jak zdejším firmám pomoci vychovat kvalifikované odborníky. S řadou z nich už spolupracujeme při přípravě praxí nebo témat pro studentské práce. A věřím, že počet těchto firem se ještě zvýší,“ uvedl Marek Vochozka. To podstatně ovlivňuje i uplatnění absolventů na trhu práce, kde pak mají mnohem větší šance.

(z tiskové zprávy VŠTE)
(foto: VŠTE) 

facebook SPŠ Tábor


 

Krátké zprávy

Pondělí, 12. listopad 2018
Kdo jste z Písku a okolí a chcete o nás vědět víc, zajděte dnes na píseckou burzu středních škol
Úterý, 06. listopad 2018
Předáváme informace o studiu u nás na dvou místech: na burzách středních škol v Pelhřimově a ve Strakonicích
Středa, 31. říjen 2018
S malým odkladem 3 dnů slavíme Den republiky na naší škole netradičním kulturně -sportovně-naučně-zábavným interaktivním programem :-)
Pondělí, 29. říjen 2018
Užijte si dvoudenní podzimní prázdniny 29.-30.10.2018
Neděle, 28. říjen 2018
Erasmus+ letos potřetí. Dnes odlétá 14členná skupina (lyceisté, strojaři, stavaři, truhláři) na dvoutýdenní stáž ve firmách ve Valencii
Neděle, 28. říjen 2018
Státní svátek - republika slaví 100. narozeniny! Tak hodně štěstí a zdraví do další 100!
Pátek, 26. říjen 2018
Dnes končí odborná stáž, výuka CNC modulu v angličtině, ve Spišské Nové Vsi. Naši 3 strojaři získají certifikáty a zítra se vracejí domů
Pátek, 26. říjen 2018
Slovinské střídání: 4 studenti svoji stáž ve firmách na Táborsku končí a jedou domů, 3 noví během víkendu přijedou a v pondělí stáž zahajují
Středa, 24. říjen 2018
Anglického divadelního představení se zúčastní dvě skupiny našich žáků, první jedou dnes do Prahy, druzí zítra do Českých Budějovic
Pátek, 19. říjen 2018
Výběr chlapců - fotbalistů jede na kvalifikaci do Plzně.
Čtvrtek, 18. říjen 2018
Kdo uteče - vyhraje! Naše děvčata utekla všem v krajském závodu v přespolním běhu a dnes běží republikové finále v Hr.Králové. Držíme palce!
Středa, 17. říjen 2018
Největší místní náborová akce: prezentace středních škol v hotelu Palcát. Zájemci o studium u nás, zajděte si pro informace!
Úterý, 16. říjen 2018
Exkurze na Čapkovu Strž a do Památníku Vojna u Příbrami se dnes zúčastní 3La, b, pozítří 3P a 3Sb.
Pondělí, 15. říjen 2018
Něco o čerpadlech se dozvědí žáci 4Sa přímo od odborníků z firmy Wilo.
Neděle, 14. říjen 2018
Další studenti jedou do Spišské Nové Vsi, tentokrát 3 strojaři, kteří se zúčastní 14-denní mezinárodní výuky modulu CNC v angličtině
Pátek, 12. říjen 2018
Do výuky praxe ve 3Sa dnes přijdou odborníci z firmy REMS
Pátek, 12. říjen 2018
První ročníky se dnes učí ve škole jen 2 hodiny, poté je čeká divadelní představení v táborském Divadlo Oskara Nedbala
Čtvrtek, 11. říjen 2018
Kdo z Třeboňska má chuť jít studovat střední školu do Tábora, najde dnes informace o naší škole na Burze SŠ v Třeboni
Čtvrtek, 11. říjen 2018
Naši fotbalisté bojují na přeboru středních škol v Jindřichově Hradci
Středa, 10. říjen 2018
Pozor - ve škole je klokan! Tedy - Přírodovědný klokan, mezinárodní soutěž pro zvídavé žáky