Sportovní zprávy

Atleti ovládli krajské kolo Středoškolského poháru

1.10.2018
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Atletky a atleti táborské průmyslovky po vítězství v okresním kole Středoškolského atletického poháru bojovali úspěšně i v krajském kole, které se uskutečnilo na sklonku září na stadionu Míru v Táboře. Děvčata vybojovala stříbro a chlapcům zlatá medaile zajistila postup do republikového finále. Tleskáme a gratulujeme!

Jsme okresní středoškolští přeborníci v atletice

21.9.2018
Družstvo chlapců A obsadilo 1. místo a družstvo chlapců B 3.místo. A děvčata, ačkoliv jich na škole nemáme moc, vyhrála s převahou a také vezou zlato. Reprezentantům gratulujeme a budeme držet palce v zápolení na krajském finále.

Našli jsme nové atletické talenty

5.9.2018
Každým rokem je druhý den školního roku dnem testování sportovní výkonnosti nově příchozích studentů. Smyslem celodenní akce pro 1.ročníky je hledání atletických talentů, které by nahradily ve školních týmech ty, kteří v minulém školním roce již studium ukončili.

Siloví vícebojaři na republice v Karlových Varech

7.4.2018
Družstvo našich silových vícebojařů a vícebojařek vybojovalo na krajském přeboru v Jindřichově Hradci 1. a 2. místo a zajistili si tak postup do republikového finále, které se konalo ve dnech 5.- 6.dubna 2018 v Karlových Varech.

Z lyžařského výcviku zpátky do školy

28.3.2018
Rakouské Alpy zklamou jen výjimečně. Také letos to vyšlo. Skvělé počasí, ideální lyžařské podmínky a především pohoda, zábava, sportování. Takové byly dva březnové běhy lyžařského výcviku druhých ročníků SPŠ Tábor v roce 2018.

Průmyslováci těžili zlato

1.3.2018
Chlapci i děvčata z naší školy zvítězili v Okresním přeboru silového víceboje středních škol a vybojovali si právo účasti v krajském kole, které proběhne 26. března v Jindřichově Hradci.

Hokejky řinčely, diváci bouřili

2.2.2018
V den předávání vysvědčení se uskutečnilo přátelské hokejové střetnutí naší školy proti ZŠ Zborovská. Z této sportovní akce se stává tradice, letos to byl již 3. ročník. Všechny aktéry po celou dobu neúnavně podporovali fanoušci, kterých bylo téměř 1400. Utkání si tedy užili jak hráči, tak i fanoušci a učitelé z obou škol.

Pozvánka na přátelský hokejový zápas

25.1.2018
Zveme všechny příznivce průmky, aby přišli ve středu 31.ledna v 8 hodin na zimní stadion v Táboře podpořit jako fanoušci naše hokejisty ve třetím ročníku přátelského hokejového střetnutí proti hokejistům ze ZŠ Zborovská.

Vítězství bylo na dosah

7.12.2017
Scházelo půl minuty do konce a udržení jednogólového náskoku nad Gymnáziem Tábor a naše florbalistky by se staly středoškolskými okresními vítězkami. Ale, bohužel. Všechny bojovaly jako lvice a třetí místo z osmi středních škol je i tak velký úspěch.

Skokan Štěpán Svoboda zdolal hranici dvou metrů

4.12.2017
Závodu Mikulášská laťka se zúčastnilo celkem sto čtyřicet pět závodníků. Stejně jako v předchozích ročnících byly k vidění velice pěkné výkony ve všech kategoriích. Ten nejlepší však předvedl náš stavař Štěpán Svoboda. Gratulujeme!

Naši sportovci hlásí další skvělé výsledky

8.11.2017
První místo ve stolním tenise vybojovalo družstvo ve složení Hložek, Děd, Mára a Petráň. Házenkáři vybojovali první místo a naše „baskeťačky“ obsadily po porážce "zemědělky" čtvrté místo. Potvrdilo se, že bojovné srdce a radost ze hry může rozhodnout. Není přeci vždy důležité zvítězit, ale zúčastnit se!

Mistři republiky z průmyslovky u starosty Tábora

24.10.2017
V úterý 24. října v odpoledních hodinách přijal na radnici úspěšné atlety táborské průmyslovky starosta Jiří Fišer. Pan starosta pogratuloval studentům ke skvělému výsledku a poděkoval jim malým dárkem za reprezentaci města a Jihočeského kraje.

Atleti SPŠ Tábor mistry republiky

13.10.2017
36. ročník Středoškolského atletického poháru v Břeclavi vejde určitě do sportovní historie nejen SPŠ Tábor, ale celé táborské atletiky. Jsme mistři republiky!

Naši borci opět skvělí

29.9.2017
Naši atletičtí reprezentanti nejen že opět zvítězili s velkým náskokem v krajském kole Středoškolského atletického poháru konaného v Táboře na stadionu Míru, ale ještě k tomu vytvořili absolutní historický rekord školy ziskem 9409 bodů.

Fotbalový pohár VŠTE kořistí SPŠ Tábor

27.9.2017
Středeční výjezd SPŠ Tábor do Velešína přinesl kromě prezentace technické zdatnosti našich studentů také sportovní úspěch v podobě vítězství fotbalistů průmyslovky, kteří ovládli souběžně pořádaný turnaj O pohár rektora VŠTE sedmičlenných středoškolských družstev.

Na průmce se sportovalo a testovalo

5.9.2017
Hned druhý den školního roku se na průmyslovce sportovalo. Smyslem každoroční akce je hledání nových sportovních talentů, kteří nahradí bývalé reprezentanty SPŠ a naváží tak na úspěšnou sportovní tradici školy.

Vítej zlatý hattricku!

22.6.2017
SPŠ Tábor: foto zdroj: Facebook Města Tábor, Daniel Čechtický
Tak by se dala parafrázovat pondělní účast SPŠ na zápolení táborských středních škol v dračích lodích. Knížecí rybník letos opět poskytl skvělé prostředí. Minulé dva ročníky byly ve znamení nadvlády posádky z průmyslovky na vodní ploše, leč letošní časy z rozjížděk ukazovaly, že o první místo to bude pořádná řežba.

Průmyslováci bojovali o šachový trůn

10.4.2017
Naše družstvo se ve složení Daniel Vlach, Lukáš Humhal, Jan Svoboda a Ondřej Lachout, utkalo v šachovém přeboru škol s dalšími středoškolskými týmy. Soutěž probíhala začátkem dubna v Českých Budějovicích pod záštitou Jihočeského šachového svazu.

Florbalisti jedou na vítězné vlně

8.2.2017
SPŠ Tábor: archiv SPŠ Tábor
Po vítězství v loňském ročníku celostátního Poháru českého florbalu středních škol udělali hráči florbalu táborské průmyslovky první důležitý krok k obhajobě zlata – zvítězili v krajském finále v Soběslavi.

Pololetní přátelské hokejové utkání

31.1.2017
Že se dá pololetí školního roku ukončit neobvykle, dokazuje poslední lednové úterý, kdy se na zimním stadionu utkaly hokejové týmy SPŠ Tábor a sportovně zaměřené základní školy Zborovská z táborského Pražského sídliště.
Stránkování: 1 | 2 | 3 | 4 | ... 5 | Následující

facebook SPŠ Tábor

Krátké zprávy

Pondělí, 12. listopad 2018
Kdo jste z Písku a okolí a chcete o nás vědět víc, zajděte dnes na píseckou burzu středních škol
Úterý, 06. listopad 2018
Předáváme informace o studiu u nás na dvou místech: na burzách středních škol v Pelhřimově a ve Strakonicích
Středa, 31. říjen 2018
S malým odkladem 3 dnů slavíme Den republiky na naší škole netradičním kulturně -sportovně-naučně-zábavným interaktivním programem :-)
Pondělí, 29. říjen 2018
Užijte si dvoudenní podzimní prázdniny 29.-30.10.2018
Neděle, 28. říjen 2018
Erasmus+ letos potřetí. Dnes odlétá 14členná skupina (lyceisté, strojaři, stavaři, truhláři) na dvoutýdenní stáž ve firmách ve Valencii
Státní svátek - republika slaví 100. narozeniny! Tak hodně štěstí a zdraví do další 100!
Pátek, 26. říjen 2018
Dnes končí odborná stáž, výuka CNC modulu v angličtině, ve Spišské Nové Vsi. Naši 3 strojaři získají certifikáty a zítra se vracejí domů
Slovinské střídání: 4 studenti svoji stáž ve firmách na Táborsku končí a jedou domů, 3 noví během víkendu přijedou a v pondělí stáž zahajují
Středa, 24. říjen 2018
Anglického divadelního představení se zúčastní dvě skupiny našich žáků, první jedou dnes do Prahy, druzí zítra do Českých Budějovic
Pátek, 19. říjen 2018
Výběr chlapců - fotbalistů jede na kvalifikaci do Plzně.
Čtvrtek, 18. říjen 2018
Kdo uteče - vyhraje! Naše děvčata utekla všem v krajském závodu v přespolním běhu a dnes běží republikové finále v Hr.Králové. Držíme palce!
Středa, 17. říjen 2018
Největší místní náborová akce: prezentace středních škol v hotelu Palcát. Zájemci o studium u nás, zajděte si pro informace!
Úterý, 16. říjen 2018
Exkurze na Čapkovu Strž a do Památníku Vojna u Příbrami se dnes zúčastní 3La, b, pozítří 3P a 3Sb.
Pondělí, 15. říjen 2018
Něco o čerpadlech se dozvědí žáci 4Sa přímo od odborníků z firmy Wilo.
Neděle, 14. říjen 2018
Další studenti jedou do Spišské Nové Vsi, tentokrát 3 strojaři, kteří se zúčastní 14-denní mezinárodní výuky modulu CNC v angličtině
Pátek, 12. říjen 2018
Do výuky praxe ve 3Sa dnes přijdou odborníci z firmy REMS
První ročníky se dnes učí ve škole jen 2 hodiny, poté je čeká divadelní představení v táborském Divadlo Oskara Nedbala
Čtvrtek, 11. říjen 2018
Kdo z Třeboňska má chuť jít studovat střední školu do Tábora, najde dnes informace o naší škole na Burze SŠ v Třeboni
Naši fotbalisté bojují na přeboru středních škol v Jindřichově Hradci
Středa, 10. říjen 2018
Pozor - ve škole je klokan! Tedy - Přírodovědný klokan, mezinárodní soutěž pro zvídavé žáky