Projektové setkání ERASMUS+ v polské Bielawě

Projektové setkání ERASMUS+ v polské Bielawě

Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor:

Ve dnech 18. - 23. března se uskutečnilo mezinárodní projektové setkání ERASMUS+ IP & IE / Inovative Production & Integrative Education, v polské Bielawe, kterého se spolu s námi zúčastnili také studenti z Polska, Slovenska, Chorvatska, Slovinska a Německa.

Cílem tohoto setkání bylo seznámit studenty z různých zaměření a ročníků s prací s 3D tiskem a programem Inventor. Vše jsme si mohli vyzkoušet na vlastní kůži.

Kromě nově nabytých zkušeností, které dozajista upotřebíme v praxi, jsme navázali nová přátelství.

Celý projekt odstartoval v neděli 18. března odpoledne, kdy jsme se sešli se studenty ze Slovinska před naší školou, odkud nás čekala dlouhá cesta do Bielawy. V průběhu cesty jsme v Praze nabrali i zbytek účastníků ze Slovenska a Německa. Chorvatský tým jel samostatně. Po příjezdu do Bielawy jsme byli ubytováni v nedalekém penzionu Manhattan, ze kterého byl malebný výhled na nedaleké jezero. Po zbytek večera jsme se již na víc nezmohli a dopřáli jsme si dostatek spánku, abychom si mohli další dny užívat krás Polska.

Během oficiálního zahájení se předvedli talentovaní žáci z polského týmu, kteří nám předvedli taneční vystoupení. Následně se představily všechny školy pomocí krátkých prezentací, ve kterých nám sdělily základní informace o jejich zemi, kraji, městě a škole. Po zahájení jsme byli rozděleni do šesti skupin. Každá ze skupin pracovala samostatně na úkolu vytvořit vykrajovátka na perníčky ve tvaru všech zúčastněných zemí. Po obědě jsme se přesunuli do Art Inkubatoru, kde jsme se učili tanec Belgijka. Úterní den byl vyhrazen poznávání města, ve kterém jsme se nacházeli. Nejprve nás uvítal starosta, a pak jsme vyrazili prozkoumat Bielawu.

Další ráno jsme vyrazili do Wroclawi, hlavního města dolního Slezska. Nejdříve nás uchvátilo nádherné  Raclawické panoráma zachycující vítěznou bitvu z roku 1794. Poté nás vyzvedla průvodkyně, která vedla komentovanou prohlídku města, při které jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Po obědě jsme se podívali na celé město z mrakodrapu Sky Tower. Následující den ve škole proběhly velikonoční dílny, kde se vyráběly velikonoční přání a tašky a odpoledne perníčky za pomocí vytisknutých vykrajovátek a nakonec jsme perníčky i zdobili. Poté jsme si užili volné odpoledne a večer jsme měli v místní pizzerii v Bielawe závěrečnou večeři.

Naše poslední společné chvíle jsme strávili v Art Inkubatoru, kde proběhlo naše loučení společně s rozdáváním výrobků, darů a shlédnutí krátkého videa, které vytvořil polský student. A byl zde konec, pouze loučení, nejprve s Chorvaty a Poláky, již v Bielawě, v Praze s Němci a Slováky a před naší školou se Slovinci.

Tento projekt nebyl jen o práci, ale o vzájemném poznávání a utužování přátelství mezi všemi zúčastněnými.

Velice se těšíme na další setkání ve slovenské Spišské Nové Vsi.

(studenti SPŠ)
(foto: Dana Kreisingerová)

facebook SPŠ Tábor


 

Krátké zprávy

Pondělí, 12. listopad 2018
Kdo jste z Písku a okolí a chcete o nás vědět víc, zajděte dnes na píseckou burzu středních škol
Úterý, 06. listopad 2018
Předáváme informace o studiu u nás na dvou místech: na burzách středních škol v Pelhřimově a ve Strakonicích
Středa, 31. říjen 2018
S malým odkladem 3 dnů slavíme Den republiky na naší škole netradičním kulturně -sportovně-naučně-zábavným interaktivním programem :-)
Pondělí, 29. říjen 2018
Užijte si dvoudenní podzimní prázdniny 29.-30.10.2018
Neděle, 28. říjen 2018
Erasmus+ letos potřetí. Dnes odlétá 14členná skupina (lyceisté, strojaři, stavaři, truhláři) na dvoutýdenní stáž ve firmách ve Valencii
Neděle, 28. říjen 2018
Státní svátek - republika slaví 100. narozeniny! Tak hodně štěstí a zdraví do další 100!
Pátek, 26. říjen 2018
Dnes končí odborná stáž, výuka CNC modulu v angličtině, ve Spišské Nové Vsi. Naši 3 strojaři získají certifikáty a zítra se vracejí domů
Pátek, 26. říjen 2018
Slovinské střídání: 4 studenti svoji stáž ve firmách na Táborsku končí a jedou domů, 3 noví během víkendu přijedou a v pondělí stáž zahajují
Středa, 24. říjen 2018
Anglického divadelního představení se zúčastní dvě skupiny našich žáků, první jedou dnes do Prahy, druzí zítra do Českých Budějovic
Pátek, 19. říjen 2018
Výběr chlapců - fotbalistů jede na kvalifikaci do Plzně.
Čtvrtek, 18. říjen 2018
Kdo uteče - vyhraje! Naše děvčata utekla všem v krajském závodu v přespolním běhu a dnes běží republikové finále v Hr.Králové. Držíme palce!
Středa, 17. říjen 2018
Největší místní náborová akce: prezentace středních škol v hotelu Palcát. Zájemci o studium u nás, zajděte si pro informace!
Úterý, 16. říjen 2018
Exkurze na Čapkovu Strž a do Památníku Vojna u Příbrami se dnes zúčastní 3La, b, pozítří 3P a 3Sb.
Pondělí, 15. říjen 2018
Něco o čerpadlech se dozvědí žáci 4Sa přímo od odborníků z firmy Wilo.
Neděle, 14. říjen 2018
Další studenti jedou do Spišské Nové Vsi, tentokrát 3 strojaři, kteří se zúčastní 14-denní mezinárodní výuky modulu CNC v angličtině
Pátek, 12. říjen 2018
Do výuky praxe ve 3Sa dnes přijdou odborníci z firmy REMS
Pátek, 12. říjen 2018
První ročníky se dnes učí ve škole jen 2 hodiny, poté je čeká divadelní představení v táborském Divadlo Oskara Nedbala
Čtvrtek, 11. říjen 2018
Kdo z Třeboňska má chuť jít studovat střední školu do Tábora, najde dnes informace o naší škole na Burze SŠ v Třeboni
Čtvrtek, 11. říjen 2018
Naši fotbalisté bojují na přeboru středních škol v Jindřichově Hradci
Středa, 10. říjen 2018
Pozor - ve škole je klokan! Tedy - Přírodovědný klokan, mezinárodní soutěž pro zvídavé žáky