Zlato, stříbro, „bronzo“ …

Zlato, stříbro, „bronzo“ …

Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor:

Ano, je to tak. Vyhráli jsme všechny tři medaile a o to víc cennější je vítězství, protože letos proběhl jubilejní 10. ročník soutěže mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů v rámci MSV 2018 v Brně.

Diplom za 1. místo a hlavní cenu v podobě Smart hodinek v cenně 4000 Kč si odvezl 3. října Vojta Prchlík z třídy 4Sb. Spolu s dalšími spolužáky strojaři ze stejné třídy, Ondřejem Samkem – 2. místo, Ondřejem Míkou – 3. místo doplněné o reprezentanty z 3Sb Martinem Hronem, Lukášem Břendou, Pavlem Chocholouškem a Josefem Míkou předváděli super výkony.

Naši strojaři se museli vypořádat nejen s naprogramováním zadané úlohy, ale i s přechodem ŘS Heidenhain iTNC 530 na Heidenhain TNC 640, který letos byl poprvé firmou Heidenhain pod záštitou Svazu strojírenské technologie do soutěže nasazen.

Ale průmyslovka nelenila a na velkou změnu přechodu zmiňovaných ŘS reagovala již v minulém školním roce, jak v teoretické výuce v předmětech TSW /Ing. Škrábek, Ing. Vančura/, CAD /Ing. Kotrba/, tak i v praktické výuce ve školních dílnách /Bc. Kadlec, p. Permedla/.

Spojením teoretických znalostí a praktických dovedností, nejen že se potvrdilo pravidlo z běžné technické praxe českého strojírenského hospodářství, že tyto dvě části nelze od sebe oddělovat a že jsou spolu nedílně spjaty, ale i to že naši žáci tím získali informační náskok a perfektní připravenost, kterou přeměnily na již zmiňované medaile.

Ostatní žáci 4Sa a 4Sb „fandové“ počtem 42 se rozeběhli sbírat informace po různých stáncích vystavovatelů, které použijí ke splnění úkolů v zadaných semestrálních pracích.

Soutěž probíhala na programovacích stanicích Heidenhain iTNC 640 ve „Výukovém centru“ pavilonu Z od 1. do 5. října, v dopoledním a odpoledním bloku pod záštitou Svazu strojírenské technologie. Po napsání a vygenerování programu pro zadanou součást byl vytvořený NC program načten do řídicího systému Heidenhain a následně vyroben za pomoci odborné obsluhy na vertikálním obráběcím centru MCV 800.

Celkem se přihlásilo 30 středních škol z celé České republiky, počet zúčastněných žáků v systému Heidenhain byl 69. V následujících dnech proběhne výběr nejlepších tří z celkového počtu 69. Uvidíme, zda středeční výkon Vojty Prchlíka bude stačit k dalšímu a to k absolutnímu vítězství.

Závěrem:
Chcete vítězit? Volte táborskou průmyslovku, ta vás do života a technické praxe 100% připraví. Chcete si prohlídnout diplom a obrobek vítězné součásti? Navštivte náš stánek SPŠ Tábor ve středu 17. října 2018 od 8.00 do 17.00 v hotelu PALCÁT na tradiční akci s názvem „Prezentace středních škol a odborných učilišť“.

(skr)
(foto: Pavel Škrábek, Pavel Chocholoušek)

facebook SPŠ Tábor


 

Krátké zprávy

Pondělí, 12. listopad 2018
Kdo jste z Písku a okolí a chcete o nás vědět víc, zajděte dnes na píseckou burzu středních škol
Úterý, 06. listopad 2018
Předáváme informace o studiu u nás na dvou místech: na burzách středních škol v Pelhřimově a ve Strakonicích
Středa, 31. říjen 2018
S malým odkladem 3 dnů slavíme Den republiky na naší škole netradičním kulturně -sportovně-naučně-zábavným interaktivním programem :-)
Pondělí, 29. říjen 2018
Užijte si dvoudenní podzimní prázdniny 29.-30.10.2018
Neděle, 28. říjen 2018
Erasmus+ letos potřetí. Dnes odlétá 14členná skupina (lyceisté, strojaři, stavaři, truhláři) na dvoutýdenní stáž ve firmách ve Valencii
Neděle, 28. říjen 2018
Státní svátek - republika slaví 100. narozeniny! Tak hodně štěstí a zdraví do další 100!
Pátek, 26. říjen 2018
Dnes končí odborná stáž, výuka CNC modulu v angličtině, ve Spišské Nové Vsi. Naši 3 strojaři získají certifikáty a zítra se vracejí domů
Pátek, 26. říjen 2018
Slovinské střídání: 4 studenti svoji stáž ve firmách na Táborsku končí a jedou domů, 3 noví během víkendu přijedou a v pondělí stáž zahajují
Středa, 24. říjen 2018
Anglického divadelního představení se zúčastní dvě skupiny našich žáků, první jedou dnes do Prahy, druzí zítra do Českých Budějovic
Pátek, 19. říjen 2018
Výběr chlapců - fotbalistů jede na kvalifikaci do Plzně.
Čtvrtek, 18. říjen 2018
Kdo uteče - vyhraje! Naše děvčata utekla všem v krajském závodu v přespolním běhu a dnes běží republikové finále v Hr.Králové. Držíme palce!
Středa, 17. říjen 2018
Největší místní náborová akce: prezentace středních škol v hotelu Palcát. Zájemci o studium u nás, zajděte si pro informace!
Úterý, 16. říjen 2018
Exkurze na Čapkovu Strž a do Památníku Vojna u Příbrami se dnes zúčastní 3La, b, pozítří 3P a 3Sb.
Pondělí, 15. říjen 2018
Něco o čerpadlech se dozvědí žáci 4Sa přímo od odborníků z firmy Wilo.
Neděle, 14. říjen 2018
Další studenti jedou do Spišské Nové Vsi, tentokrát 3 strojaři, kteří se zúčastní 14-denní mezinárodní výuky modulu CNC v angličtině
Pátek, 12. říjen 2018
Do výuky praxe ve 3Sa dnes přijdou odborníci z firmy REMS
Pátek, 12. říjen 2018
První ročníky se dnes učí ve škole jen 2 hodiny, poté je čeká divadelní představení v táborském Divadlo Oskara Nedbala
Čtvrtek, 11. říjen 2018
Kdo z Třeboňska má chuť jít studovat střední školu do Tábora, najde dnes informace o naší škole na Burze SŠ v Třeboni
Čtvrtek, 11. říjen 2018
Naši fotbalisté bojují na přeboru středních škol v Jindřichově Hradci
Středa, 10. říjen 2018
Pozor - ve škole je klokan! Tedy - Přírodovědný klokan, mezinárodní soutěž pro zvídavé žáky