Návštěva Slovinska

Návštěva Slovinska

Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor:

Minulý týden jsme navštívili jednu z našich partnerských škol ve slovinském městě Škofja Loka. Jelikož šlo o výměnný pobyt, tak mohli naši studenti plně objevovat krásy Slovinska – a že je o co stát!

Přijeli jsme na internát v úterý kolem sedmé hodiny. Znaveni cestou jsme upadli do postelí a připravovali se na náš první den. Druhý den jsme po vydatné snídani opustili naše ubytování a s jedním slovinským učitelem, který se báječně ujal funkce našeho průvodce po zbylých pět dní, jsme vyjeli do Alp. Zde jsme i přes to, že jsme kvůli uzavřené cestě museli změnit program, viděli spoustu věcí od nezasněžených Alp, přes nejvyšší horu Slovinska Triglav, ohromný vodopád, až po pramen řeky Soči. Večer jsme si prohlédli výstavu maturantských prací žáků naší partnerské školy.

Následující den jsme navštívili Škocjanské jeskyně, jedny z největších jeskyní na Slovinsku, kde byla výška jedné z částí jeskyně až 180 metrů! Nezapomenutelný zážitek. Poté jsme odjeli do přístavního městečka Piran, které nás překvapilo svou nádherou. Někteří z nás neodolali a vykoupali se v moři. Tento den jsme absolvovali s našimi slovinskými přáteli, o které jsme se starali v Česku v rámci projektu Erasmus+.

V pátek dopoledne jsme si poslechli prezentace ve Střední průmyslové škole v Škofje Loce. Po prezentacích místních studentů o jejich zahraničních stážích v rámci projektu Erasmus+ nás vedoucí zdejšího Business to Business centra provedl po jejich moderní škole, do které nedávno investovali astronomickou sumu – 6 milionů euro. Je to jeden z důvodů, proč se tato škola řadí mezi jedny z nejlepších průmyslových škol v Evropě. Odpoledne jsme strávili v hlavním městě Ljubljana, kde jsme viděli hlavně historickou část a naší nejoblíbenější atrakci – mezinárodní festival jídla.

V sobotu jsme se rozloučili s internátem a školou a vyrazili jsme na naši poslední zastávku – jezero Bled. A ani tady zdejší průzračně čistá voda některým studentům nedala, museli do ní skočit. Po obědě jsme se rozloučili i s naším průvodcem a vyrazili jsme na cestu domů.

Zažili jsme zde spoustu krásných chvil, proto bych na závěr chtěl všem studentům doporučit, aby se do podobných projektů zapojovali, rozhodně je o co stát.

Vít Syrovátka, 2La

facebook SPŠ Tábor


 

Krátké zprávy

Pondělí, 12. listopad 2018
Kdo jste z Písku a okolí a chcete o nás vědět víc, zajděte dnes na píseckou burzu středních škol
Úterý, 06. listopad 2018
Předáváme informace o studiu u nás na dvou místech: na burzách středních škol v Pelhřimově a ve Strakonicích
Středa, 31. říjen 2018
S malým odkladem 3 dnů slavíme Den republiky na naší škole netradičním kulturně -sportovně-naučně-zábavným interaktivním programem :-)
Pondělí, 29. říjen 2018
Užijte si dvoudenní podzimní prázdniny 29.-30.10.2018
Neděle, 28. říjen 2018
Erasmus+ letos potřetí. Dnes odlétá 14členná skupina (lyceisté, strojaři, stavaři, truhláři) na dvoutýdenní stáž ve firmách ve Valencii
Neděle, 28. říjen 2018
Státní svátek - republika slaví 100. narozeniny! Tak hodně štěstí a zdraví do další 100!
Pátek, 26. říjen 2018
Dnes končí odborná stáž, výuka CNC modulu v angličtině, ve Spišské Nové Vsi. Naši 3 strojaři získají certifikáty a zítra se vracejí domů
Pátek, 26. říjen 2018
Slovinské střídání: 4 studenti svoji stáž ve firmách na Táborsku končí a jedou domů, 3 noví během víkendu přijedou a v pondělí stáž zahajují
Středa, 24. říjen 2018
Anglického divadelního představení se zúčastní dvě skupiny našich žáků, první jedou dnes do Prahy, druzí zítra do Českých Budějovic
Pátek, 19. říjen 2018
Výběr chlapců - fotbalistů jede na kvalifikaci do Plzně.
Čtvrtek, 18. říjen 2018
Kdo uteče - vyhraje! Naše děvčata utekla všem v krajském závodu v přespolním běhu a dnes běží republikové finále v Hr.Králové. Držíme palce!
Středa, 17. říjen 2018
Největší místní náborová akce: prezentace středních škol v hotelu Palcát. Zájemci o studium u nás, zajděte si pro informace!
Úterý, 16. říjen 2018
Exkurze na Čapkovu Strž a do Památníku Vojna u Příbrami se dnes zúčastní 3La, b, pozítří 3P a 3Sb.
Pondělí, 15. říjen 2018
Něco o čerpadlech se dozvědí žáci 4Sa přímo od odborníků z firmy Wilo.
Neděle, 14. říjen 2018
Další studenti jedou do Spišské Nové Vsi, tentokrát 3 strojaři, kteří se zúčastní 14-denní mezinárodní výuky modulu CNC v angličtině
Pátek, 12. říjen 2018
Do výuky praxe ve 3Sa dnes přijdou odborníci z firmy REMS
Pátek, 12. říjen 2018
První ročníky se dnes učí ve škole jen 2 hodiny, poté je čeká divadelní představení v táborském Divadlo Oskara Nedbala
Čtvrtek, 11. říjen 2018
Kdo z Třeboňska má chuť jít studovat střední školu do Tábora, najde dnes informace o naší škole na Burze SŠ v Třeboni
Čtvrtek, 11. říjen 2018
Naši fotbalisté bojují na přeboru středních škol v Jindřichově Hradci
Středa, 10. říjen 2018
Pozor - ve škole je klokan! Tedy - Přírodovědný klokan, mezinárodní soutěž pro zvídavé žáky