K medaili z finále v kopané scházely dvě minuty

Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor: Společné foto s Josefem Masopustem

Ve středu 23. května ve 13 hodin zahájil osobně pan Josef Masopust turnaj šesti nejlepších středoškolských týmů  České republiky v kopané. Na první ročník Poháru Josefa  Masopusta se probojovalo sítem kvalifikací šest škol: SPŠ Tábor, SPŠ stavební Hradec Králové, SŠ Bohemia Chrudim, SOŠ průmyslová a SOU strojírenské Prostějov, SPŠS a SOŠ profesora Švejcara Plzeň, SOU U Krbu Praha.

Turnaj se odehrál v Praze na Julisce. Družstva byla rozdělena do dvou skupin po třech týmech. SPŠ Tábor nastoupila k prvnímu zápasu proti SOU U Krbu Praha. Naši borci měli hned od úvodního hvizdu rozhodčího jednoznačnou převahu a jen se čekalo, kdy padne první gól. Ten však nepřicházel a to ani po stoprocentních šancích. Na naše kopačky se začala dostávat nervozita. Ve druhé půli gól konečně padl a vzápětí druhý. Reprezentanti táborské průmyslovky se uklidnili a utkání i přes obdrženou branku v poslední minutě vyhráli poměrem 2 : 1. Střelci SPŠ Tábor byli P. Klejna a P. Nikl.

Ve druhém utkání naši borci nastoupili proti SŠ Bohemia Chrudim, která ve svém předchozím zápase také porazila pražskou školu. Ve vyrovnaném zápase se soupeř ujal vedení 0 : 1, ale po pěti minutách bylo vyrovnáno. O vítězi tohoto utkání a tedy i o vítězi skupiny rozhodla až poslední minuta, kdy naši reprezentanti vstřelili vítěznou branku a porazili tak rovněž svého druhého soupeře z Chrudimi 2 : 1. Táborskými střelci utkání se stali D. Pavličko a L. Kordina. Jako vítězové obou zápasů jsme do bojů o medaile postoupili z prvního místa ve skupině.

Po tomto vydařeném vstupu do turnaje jsme se přesunuli na hotel, kde kluky čekala beseda se sparťanskými fotbalisty E. Brabcem a M. Přikrylem. A pak již zasloužený odpočinek, protože většina našich hráčů si v těchto dvou po sobě jdoucích zápasech sáhla až na dno svých fyzických sil.

Druhý den ráno v 9 hodin nás čekalo semifinálové utkání proti SPŠ stavební Hradec Králové. Utkání pro nás nezačalo vůbec dobře. Po deseti minutách jsme prohrávali 0 : 1. Kluci ale zabrali a po třech minutách vyrovnali. Jenže soupeř stále nepříjemně dotíral. Výsledkem byla nešťastná vlastní branka na 1 : 2. Ani to ještě nebyl konečný výsledek a po dalších třech minutách bylo opět vyrovnáno. Od té chvíle bylo na hřišti jen jedno družstvo, to z táborské průmyslovky. K vítězství je ovšem třeba proměňovat šance. Když nepadl gól ani z těch vyložených, přišel dvě minuty před koncem utkání logický trest. Po sporné situaci v našem pokutovém území, kdy rozhodčí neodpískal faul na našeho brankáře, jsme dostali gól. Po takové studené sprše jsme již nestihli zareagovat. S pozdějším vítězem turnaje jsme prohráli 2 : 3. Za SPŠ Tábor vstřelil obě branky P. Nikl.

Po kratičké pauze jsme nastoupili k boji o třetí místo, opět proti družstvu z Chrudimi, které podlehlo v druhém semifinále plzeňskému družstvu 0 : 3. Naši kluci zklamáni smolnou prohrou v semifinále už v sobě nenašli tolik sil jako soupeř a podlehli chrudimskému družstvu 0 : 3.

Přestože jsme nakonec medaili nezískali a odjížděli z Prahy trochu zklamáni, mohou být na sebe naši reprezentanti právem pyšní. Ostudu rozhodně neudělali a dokázali nejen sobě, že hrají stejně kvalitní kopanou jako ti nejlepší v naší republice. Čtvrté místo v celorepublikové konkurenci v nejrozšířenějším sportu planety je pro družstvo naší školy skvělým úspěchem!

Složení reprezentace SPŠ Tábor:

Zabloudil M. (2N), Pavličko D. (4Sa), Klejna P. (4P), Nikl P., Sůva O. (oba 3P), Kluzák J. (3La),  Kutner A. (3Sa), Hladík D., Sedloň Z., Brůžek V. (všichni 2La, Trantýr R. (2Lb), Hergesell J. (2S), Fučík J. (2P), Kordina L. (1P), Štiller D. (1Lb), pro nemoc neodcestoval s družstvem Nuhlíček T. (2La)

(hol)

facebook SPŠ Tábor

Krátké zprávy

Pondělí, 12. listopad 2018
Kdo jste z Písku a okolí a chcete o nás vědět víc, zajděte dnes na píseckou burzu středních škol
Úterý, 06. listopad 2018
Předáváme informace o studiu u nás na dvou místech: na burzách středních škol v Pelhřimově a ve Strakonicích
Středa, 31. říjen 2018
S malým odkladem 3 dnů slavíme Den republiky na naší škole netradičním kulturně -sportovně-naučně-zábavným interaktivním programem :-)
Pondělí, 29. říjen 2018
Užijte si dvoudenní podzimní prázdniny 29.-30.10.2018
Neděle, 28. říjen 2018
Erasmus+ letos potřetí. Dnes odlétá 14členná skupina (lyceisté, strojaři, stavaři, truhláři) na dvoutýdenní stáž ve firmách ve Valencii
Státní svátek - republika slaví 100. narozeniny! Tak hodně štěstí a zdraví do další 100!
Pátek, 26. říjen 2018
Dnes končí odborná stáž, výuka CNC modulu v angličtině, ve Spišské Nové Vsi. Naši 3 strojaři získají certifikáty a zítra se vracejí domů
Slovinské střídání: 4 studenti svoji stáž ve firmách na Táborsku končí a jedou domů, 3 noví během víkendu přijedou a v pondělí stáž zahajují
Středa, 24. říjen 2018
Anglického divadelního představení se zúčastní dvě skupiny našich žáků, první jedou dnes do Prahy, druzí zítra do Českých Budějovic
Pátek, 19. říjen 2018
Výběr chlapců - fotbalistů jede na kvalifikaci do Plzně.
Čtvrtek, 18. říjen 2018
Kdo uteče - vyhraje! Naše děvčata utekla všem v krajském závodu v přespolním běhu a dnes běží republikové finále v Hr.Králové. Držíme palce!
Středa, 17. říjen 2018
Největší místní náborová akce: prezentace středních škol v hotelu Palcát. Zájemci o studium u nás, zajděte si pro informace!
Úterý, 16. říjen 2018
Exkurze na Čapkovu Strž a do Památníku Vojna u Příbrami se dnes zúčastní 3La, b, pozítří 3P a 3Sb.
Pondělí, 15. říjen 2018
Něco o čerpadlech se dozvědí žáci 4Sa přímo od odborníků z firmy Wilo.
Neděle, 14. říjen 2018
Další studenti jedou do Spišské Nové Vsi, tentokrát 3 strojaři, kteří se zúčastní 14-denní mezinárodní výuky modulu CNC v angličtině
Pátek, 12. říjen 2018
Do výuky praxe ve 3Sa dnes přijdou odborníci z firmy REMS
První ročníky se dnes učí ve škole jen 2 hodiny, poté je čeká divadelní představení v táborském Divadlo Oskara Nedbala
Čtvrtek, 11. říjen 2018
Kdo z Třeboňska má chuť jít studovat střední školu do Tábora, najde dnes informace o naší škole na Burze SŠ v Třeboni
Naši fotbalisté bojují na přeboru středních škol v Jindřichově Hradci
Středa, 10. říjen 2018
Pozor - ve škole je klokan! Tedy - Přírodovědný klokan, mezinárodní soutěž pro zvídavé žáky