Podařilo se, jedeme na republikové finále v kopané

Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor:

Kvalifikační turnaj do republikového finále fotbalových družstev středních škol „O pohár Josefa Masopusta“ se uskutečnil 25. dubna v středočeském Benešově. V boji o postup do finále se utkaly nejlepší týmy z Jihočeského kraje (SPŠ strojní a stavební Tábor), z Plzeňského kraje (SPŠ strojnická a SOŠ prof. Švejcara Plzeň) a druhý nejlepší tým Středočeského kraje (ISŠ Rakovník).

Hrálo se systémem každý s každým, hrací doba zápasu byla stanovena na dvakrát 30 minut. SPŠ Tábor nastoupila v úvodním zápasu proti soupeři z Plzně. Hráči z táborské průmyslovky jej zvládli na výbornou, i když po 37 minutách ještě prohrávali 0:1. V následující minutě už bylo ale srovnáno na 1:1 (střelec branky Petr Klejna). To byl signál k převzetí iniciativy a vstřelení vítězné branky na 2:1 pro SPŠ Tábor (gól dal Petr Nikl).

Ve druhém utkání se utkala družstva Plzně a Rakovníka. Zápas, v němž vedli plzeňští fotbalisté už 2:0, nakonec skončilo remízou 2:2. Tento výsledek nahrával družstvu SPŠ Tábor, jemuž za daného stavu stačilo k postupu do republikového finále pouze remizovat v posledním utkání kvalifikačního turnaje s ISŠ Rakovník.

Závěrečný zápas zahájily oba týmy opatrně. Až pět minut před koncem prvního poločasu se prosadil David Pavličko a SPŠ Tábor se ujala vedení 1:0. Hra se od toho okamžiku uklidnila. Když pak během dvou minut v úvodu druhého poločasu nasázeli Petr Klejna a David Pavličko další dva góly do branky soupeře, bylo fakticky rozhodnuto. ISŠ Rakovník sice ve 46. minutě zkorigovala na 3:1, Petr Klejna ale v úplném závěru pečetil vítězství i postup SPŠ Tábor svým třetím gólem v turnaji na konečných 4:1 pro táborskou průmyslovku.

Postup SPŠ Tábor mezi šest nejlepších fotbalových družstev České republiky je skvělým výsledkem. Finálové boje „O pohár Josefa Masopusta“ se konají ve dnech 23. a 24. května v Praze na Julisce a SPŠ Tábor při nich nebude scházet.